۰۲ خرداد ۱۳۹۵
شماره:380
سفر مهران دوستی یکساله شد / سفر به خیر استاد

«سلام، من مهران دوستی، با همه آن‌هایی که اخم می‌کنند و نمی‌خندند قهرم! … نه، نه شوخی کردم، ما با هیچکس قهر نیستیم، ولی اخم‌هایتان را باز کنید.»

 

«صدای دوستانه مهران دوستی خاموش شد»؛ خبری سنگین و جانسوز که یک سال پیش در چنین روزی به دشواری به باور نشست.

امروز دوم خرداد ماه، اولین سالروز درگذشت مهران دوستی است؛ گوینده‌ای که با صدای مخملی‌اش با شنوندگان رادیو اینگونه سخن می‌گفت، «سلام، من مهران دوستی، با همه آن‌هایی که اخم می‌کنند و نمی‌خندند قهرم! … نه، نه شوخی کردم، ما با هیچکس قهر نیستیم، ولی اخم‌هایتان را باز کنید.»

برنامه‌های مرحوم دوستی تا آخرین روزهای فوتش پر بود از چنین جملاتی.

مهران دوستی در حالی که سی‌وسومین سال حضور در رادیو را می‌گذراند و در این مدت توانسته بود با اجرای برنامه‌هایی چون «نشانی»، «عصر پرتقالی»، «رادیو من» و «کافه رادیو» شنوندگان بسیاری را جذب این رسانه کند، صبح شنبه (دوم خرداد ماه ۹۴) در سن ۵۹ سالگی به طور ناگهانی درگذشت.

یکی از ویژگی‌های مهران دوستی این بود که هیچ‌وقت کتاب از دستش نمی‌افتاد و از صدای ویژه‌اش درست استفاده می‌کرد و شاید به جرأت بتوان گفت، رادیو جوان با صدای مهران دوستی رنگ و بویی متفاوت می‌گرفت.

دوستی در چند سال اخیر به عنوان گوینده‌ برتر رادیو و نماینده‌ ایران در ABU (اتحادیه رادیو تلویزیونی آسیا – اقیانوسیه) انتخاب شده بود.

 

چقدر دلتنگتیم / سفر به خیر استاد

۲ خرداد ۱۳۹۵

 نظرات بینندگان:

مریم السادات طبسی گفته:

با یادبود اولین سالگرد خاموشی ات ای دوست

من خواب بودم که تو از پیچ جاده گذشتی… کوله بار تو خورشید بود و گلهای زنبق صحرایی.
یادت میاد من خواب بودم که تو از پیچ جاده گذشتی. تو با یک گام تونستی زمین رو پشت سر بذاری به ماه برسی و با یک گام دیگه از خودت بیرون بیای و درآغوش گرم خدا آروم بگیری.
همیشه فکر می کنم نیلوفرها ریحانها هر روز در ساحل صدات روییده میشن و دریای مدیترانه از قلب تو می گذره. محبوبه های شب با تو نجوا می کنن و نرگسها با تو بیدار میشن. چقد سریع از پیچ کوچه گذشتی که من خواب بودم اما هر شب در آرزوی دعاهای توام. بازم برام دعا کن…

متن و اجرا: مهران دوستی
سال ۱۳۸۸

فایل صوتی در: http://s6.picofile.com/file/8252632318/Doa_Mehran_Dousti.amr.html


بنکدار گفته:

سفرت بخیر اما!
تو و دوستی خدا را!
چو از این دیار وحشت!
به سلامتی گذشتی!
به شکوفه ها به باران برسان سلام مارا!!!!!!!!!!


مریم السادات طبسی گفته:

نام گوینده سرشناس بر یک خیابان تهران گذاشته شد
فرهنگ > رسانه – همزمان با سالروز درگذشت مهران دوستی، خیابان اسفراین در منطقه ۶ به مهران دوستی تغییر نام داد.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین،در جلسه شورای شهر تهران مصوب شد که خیابانی برای بزرگداشت گوینده توانمند و فقید رادیو نام‌گذاری شود.

مراسم تغییر نام خیابان اسفراین در منطقه ۶ تهران با حضور خانواده مرحوم دوستی و جمعی از اهالی هنر و رسانه برگزار می‌شود.

مهران دوستی گوینده برتر رادیو و مجری برنامه‌های تلویزیونی، ابتدای خرداد سال گذشته به علت ایست قلبی دار فانی را وداع گفت.

زنده‌یاد مهران دوستی در سال ۱۳۵۹ هنگامی که مدیریت تولید صدا و سیمای مرکز گیلان را بر عهده داشت، به علت نیامدن گوینده، این کار را بر عهده گرفت و از آن پس حرفه گویندگی را دنبال کرد.

مرحوم دوستی در زمان جنگ ایران و عراق اطلاعیه‌های ارتش را در رادیو می‌خواند و از گویندگان رادیو جبهه بود. او در سالیان آخر عمر خود به‌عنوان یکی از چهره‌های شناخته‌شده رادیو، گویندگی برنامه‌های متعددی را برعهده داشت. همکاری در برنامه‌های تلویزیونی ازجمله سینما یک، سینما دو و سینما چهار و انبوه تیزرهای تبلیغاتی از دیگر فعالیت‌های او در زمینه گویندگی بود.

دوستی توانسته بود با اجرای بی نظیر خود، سلسله برنامه‌های ساعات بعد از ظهر رادیو جوان را تبدیل به پرشنونده‌ترین ساعات رادیو کند و به عنوان یکی از محبوب‌ترین گویندگان ایرانی جای خود را در دل مردم ایران باز کند.


مریم پورعابدینی گفته:

سلام
روحشون شاد

و متاسفانه یک تسلیت دیگه باید گفت به خاطر درگذشت خانم فاطمه عینی انشالله روحشون قرین ارامش باشه


بنکدار گفته:

سلام!
سوم خرداد روزی به یاد ماندنی از لحاظ تاریخ و روز غم انگیز و خاطره از دست دادن دوستی یک رنگ برای جوانان کهدل به سخنان گرم ایشون داشتم. سفر بی بازگشتش دوساله شد.
روحشان شاد و غرق رحمت الهی!!!!!!ارسال نظر